Pazartesi, Haziran 24, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş DünyasıİşletmeDıfc İnovasyon Merkezi ve Du, Kobi İnovasyonunu Teşvik Etmek için El Ele...

Dıfc İnovasyon Merkezi ve Du, Kobi İnovasyonunu Teşvik Etmek için El Ele Veriyor

Emirates Entegre Telekomünikasyon Şirketi’nden (EITC) Du, Pazartesi günü DIFC İnovasyon Merkezi ile girişimcilere ve girişimlere önemli destek sağlamak üzere tasarlanan ve BAE’nin işinde inovasyonu teşvik eden en yeni programlara ve girişimlere odaklanan ‘du Business Girişimcilik Programı’nı başlatmak için stratejik bir ortaklık anlaşması yaptığını duyurdu ekosistem.

‘Innovation One’daki DIFC İnovasyon Merkezi içinde yer alan ’Girişimcilik Merkezi’, KOBİ’ler ve yeni başlayanlar için profesyonel bir merkez üssü olarak hizmet vermektedir. Girişimci topluluğun istekleriyle uyumlu küratörlüğünde bir atölye programı, du’nun BAE’nin ilerici ekonomik hedeflerini desteklemedeki stratejik konumunu sağlamlaştırıyor.

Program, ölçeklenebilirlik ve erişilebilirliğe odaklanarak KOBİ’leri yükseltmeyi, esnek telekom ve çalışma alanı çözümleriyle operasyonlarını büyümeye uyarlamayı öğretmeyi amaçlıyor. İletişim, pazarlama ve siber güvenlik konularında uygulamalı eğitim sağlayarak KOBİ’ler arasında dijital okuryazarlığı artırmayı, böylece verimliliği artırmayı ve yeniliği teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Ek olarak, KOBİ’ler rekabet gücünü artırmak ve operasyonları kolaylaştırmak için yapay zeka gibi en son teknolojileri entegre etmeyi öğrenecekler. Program aynı zamanda KOBİ’lere, günümüzün hızla gelişen iş ortamında sürdürülebilir büyüme için teknolojiden yararlanmaları için stratejik planlama, teknolojinin benimsenmesi ve organizasyonel değişim yönetimini kapsayan dijital dönüşüm sürecinde rehberlik ediyor.

İmza törenine DIFC Authority İcra kurulu başkanı Arif Amiri ve du icra kurulu başkanı Fahad Al Hassawi tanık oldu; ve DIFC Innovation Hub icra kurulu başkanı Mohammad Alblooshi ve du ticaret müdürü Karim Benkirane tarafından imzalandı.

Du İcra kurulu başkanı Fahad Al Hassawi şunları söyledi: “Stratejik hedeflerimize uygun olarak du, DIFC İnovasyon Merkezi ile bir ortaklığı pekiştirmekten gurur duyuyor ve Orta Doğu’da girişimcilik ortamını teşvik etmeye yönelik ortak bir taahhüdü işaret ediyor. Bu girişim, KOBİ’lerin ve girişimlerin güçlendirilmesi yoluyla bölgesel ekonomiyi destekleme misyonumuzun bir parçasıdır. Du Business Girişimcilik Programı, bir dizi kaynak, uzman mentorluğu ve dinamik ağ kanalları sunan bir katalizör görevi görecek şekilde hazırlanmıştır. BAE ulusal vizyonunu karakterize eden sürdürülebilir ekonomik çeşitliliğe ve yeniliğe katkıda bulunarak, başlangıç ekosisteminde büyümeyi ve gelişmeyi kolaylaştırmaya hazırız.”

İşbirliğinin bir parçası olarak girişimciler, yaratıcılığı teşvik etmek ve yeni iş fikirlerinin büyümesini teşvik etmek için uyarlanmış yenilikçi çalışma alanı çözümleriyle yeni başlatılan Innovation One binasında DIFC İnovasyon Merkezinde karşılanacak. Du müşterilerinin “Letswork” uygulaması aracılığıyla rezervasyon için kullanabileceği çalışma alanı, bir yenilik ve işbirliği işareti olmaya hazırlanıyor. Programın bir parçası olarak DIFC İnovasyon Merkezi’ne katılan girişimciler, teknoloji odaklı işletmeler oluşturmak ve ölçeklendirmek için gerekli desteği ve kaynakları sağlamaya odaklanan son derece özelleştirilmiş du iş çözümü paketlerinden de yararlanacaklar.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar