Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporGolfKoçluk Efsanesi Peter Cowen, Hall Of Fame Onuru için 'ilham Verici' Harrington'u...

Koçluk Efsanesi Peter Cowen, Hall Of Fame Onuru için ‘ilham Verici’ Harrington’u Selamlıyor

Üç kez Büyük kazanan Padraig Harrington’un görkemli kariyeri Pazartesi günü, Dünya Golf Onur Listesi’ne giren tarihteki tek üçüncü İrlandalı olduğunda anılacak. Açılış töreni, Kuzey Carolina, Pinehurst Köyündeki Pinehurst Resort & Country Club’da gerçekleşecek ve 124. ABD Açık ile aynı zamana denk gelecek. Harrington, geçen yılki ABD Büyükler Açık’ta üç Ana Dal (PGA Şampiyonası 2008 ve Açık 2007, 2008) ve bir Üst Düzey Binbaşı tarafından vurgulanan dünya çapında 36 resmi zafer kazandı. 2008’de Yılın PGA Tour Oyuncusu seçildi ve altı Ryder Cup takımının bir parçasıydı, aynı zamanda 2020 Avrupa takımının kaptanıydı.

 

İrlandalı büyük Padraig Harrington, 2008’de Yılın PGA Tour Oyuncusu seçildi – İnstagram
Dublinli yerli, 2007’de göreve başlayan amatör Joe Carr ve 2009’da oylanan 1950’lerin ortalarından itibaren İngiliz ve İrlanda pistinin önde gelen golfçülerinden Christy O’Connor Sr.’den sonra bu onuru alan üçüncü İrlandalı olacak. Harrington’un hem Dubai Creek Golf hem de Yat Kulübü ve Emirates Golf Kulübü’nde Golf Akademilerinde uzun süredir koçu olan Peter Cowen, “Padraig Harrington hala golf oyunundaki en çalışkan işçilerden biri. Onunla 11 yıldan fazla bir süredir koçluk rolünde yer aldım – ama onu çok daha uzun süredir tanıyorum. “Oyuna olan tutkusu ve yeni şeyler denemek ve golfünü geliştirmeye devam etme arzusu onu hepimiz için bir rol model yapıyor. Cowen, 52 yaşında olmak ve PGA Turu, DP Dünya Turu, Şampiyonlar Turu ve Efsaneler Turu’nda rekabetçi olmak ilham verici ”dedi. “İyi bir arkadaş olarak, Dünya Golf Onur Listesi’ne alınmayı haklı olarak hak ediyor ve törene katılma daveti için kendisine teşekkür ediyorum.”

 

Koç Peter Cowen ve Dubai’deki 2024 Dünya Famer Padraig Harrington Golf Salonu. -İnstagram
Dünya golfünde hala aktif bir oyuncu olan Harrington, bu ayrıcalığı elde etmek için alçakgönüllü hissettiğini söyledi. “Bu çok heyecan verici, açıkçası büyük bir onur” dedi. “Biraz aşağılayıcı. Hayatımın bu aşamasında, bana golfte yaptıklarımın bir doğrulamasını veriyor. (Bu) bir anı selini geri getiriyor. “Bu derin bir memnuniyet ve benden önceki oyunculara dahil olmaktan gurur duyuyorum. Bir çocuk ve genç golfçü olarak saygı duyduğum isimlerin yanında senin adını görmek çok hoş. Oy pusulasındaki herkes orada olmayı hak ediyor. “Herkesin katılamaması talihsiz bir durum ama 2024 Sınıfına dahil olmak harika.” 2024 Sınıfında Harrington’a katılan 13 LPGA Kurucusunun kalan yedisine katılacak olan Tom Weiskopf, Sandra Palmer, Johnny Farrell ve Beverly Hanson

 

Harrington dünya çapında 36 resmi galibiyet aldı. – Facebook
1974 yılında 13 üyeden oluşan ilk sınıfla açıldı. Tarih, diğer iki onur listesinin Dünya Onur Listesiyle birleştirildiğini gösteriyor – Amerika pga’sı 1940’ta 1980’lerde birleşen bir tane kurdu ve LPGA tarafından 1951’de ve 1988’de kurulan Kadın Golfü Onur Listesi de birleşti – ve şimdi Dünya Golf Onur Listesi USGA Pinehurst Golf House’da yer almaktadır.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar