Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBakın: Dubai Havaalanı Çarpıcı Vahşi Yaşam Fotoğraflarıyla Canlanıyor

Bakın: Dubai Havaalanı Çarpıcı Vahşi Yaşam Fotoğraflarıyla Canlanıyor

Dubai Uluslararası (DXB) Havalimanı’ndan geçen yolcular, gezegenimizi korumak için acil ihtiyacı vurgulayan çarpıcı bir sergiyi izlemek için zaman ayırmalıdır. B ve C salonları arasındaki canlı geçit, doğa fotoğrafçısı Chris Fallows tarafından çekilen vahşi yaşamın güzelliğini ve çeşitliliğini sergileyen siyah beyaz bir tuvale dönüştürüldü.

 

Nadasların görüntüleri – genellikle aşırı koşullarda yakalanır – dünya çapında biyolojik çeşitlilik ve güvenlik zorluklarına özgün ve çekici bir sanatsal bakış açısı sunar. Sergi, ’11. Saat’ ve ‘Zamanın Anları’ olmak üzere iki güçlü mercekle anlatılan görsel bir yolculuk. ’11. Saat’ nesli tükenmekte olan türlerin güzelliğini ve kırılganlığını yakalar. Büyük beyaz köpekbalıklarının görkemli uçuşu ve Afrika’nın son dişlilerinin dokunaklı varlığı gibi hayranlık uyandıran çekimler sunuyor.

 

‘Zaman İçindeki Anlar’, Nadasların kariyerindeki unutulmaz anlar aracılığıyla gezegen biyoçeşitliliğini sergiliyor. Güney Afrikalı fotoğrafçı Chris Fallows hayatı boyunca vahşi yaşamla çalıştı. Khaleej Times’a verdiği demeçte, “Bir vahşi yaşam fotoğrafçısı olarak son 30 yılda, bu inanılmaz yaratıkların hikayelerinin özünü anlatacak çok inanılmaz deneyimlerim oldu” dedi. Amacı, vahşi hayvanlar ve gezegenimizin sistemindeki rolleri hakkında farkındalık yaratmaktı. Fotoğraflarını Dubai Havalimanı’nda sergileyerek bir mesaj iletmeyi amaçladı.

 

“Onlar da bizim kadar gezegende yaşama hakkına sahipler ve gezegenimizin sağlığında ayrılmaz bir rol oynuyorlar. Onları sağlıklı tutmak ve gezegenimizin dengesini korumak için refahımız ve onların iyiliği için her şeyi yapmalıyız “dedi. Fotoğraflardan birinde Chris, vahşi bir aslanın portresi olan “Savaşçı” adını verdiği görüntüyü yakalama sürecini anlattı.

 

Chris Fallows’a Dubai Havalimanları CEO’su Paul Griffiths ve Four Seasons Ramesh Gallery’nin Sanat Yönetmeni ve Kurucusu Neel Shukla katıldı
Şöyle anlattı: “Yerden en fazla 10 metre uzakta olmadığım noktaya geldiğimi hatırlıyorum. Etrafımdaki çimenlerde oynarken bu muhteşem hayvanın bakışları beni büyüledi. Afrika’nın Hayvanlar Aleminin en büyük kralının huzurunda olmak gerçekten dikkate değer bir ayrıcalıktı.”

Yasadışı vahşi yaşam ticaretiyle mücadele

Resimlerin Dubai’nin kapısında gösterilmesi, vahşi yaşamı koruma mesajına destek olduğunu gösteriyor. Dubai Havalimanları CEO’su Paul Griffiths, “Dubai Havalimanları, Buckingham Sarayı Deklarasyonu’nu imzalayan ve Birleşik Yaban Hayatı Taşımacılığı Görev Gücü üyesidir” dedi. “Yasadışı vahşi yaşam ticaretiyle mücadeleye yönelik küresel çabaları desteklemeye ve dünya’nın vahşi yaşamı ve biyolojik çeşitliliği için daha güvenli bir gelecek sağlamaya adadık. Bu çarpıcı sergi, Dubai Havalimanları’nın koruma ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığını bir kez daha teyit ediyor.” Fallows, durumun aciliyetini vurguladı ve konseptini şöyle açıkladı: “’11. Saat’ kavramı, konuşmayı bırakmamız ve gezegenimizin sürdürülebilirliği ile ilgili birçok fikri uygulamaya başlamamız gerektiği mesajını gerçekten pekiştiriyor çünkü zaman tükeniyor.” Ayrıca şehirlerde yaşayan birçok insanın dünya çapında dramatik değişikliklere tanık olmadığını da belirtiyor. “Gezegenimiz inanılmaz derecede hızlı değişiyor ve bu nedenle saat, hala çok az zamanımızın kaldığını temsil ediyor. Ancak, gezegenimizin yörüngesini artık tanımlayamayacağımız zaman yakında gelecek “dedi.

 

Büyüleyici görselleri ve acil mesajı ile Chris Fallows’un dxb’deki vahşi yaşam sergisi, onu deneyimleyen herkese kalıcı bir iz bırakmayı vaat ediyor. Bu, gezegenimizin inanılmaz biyolojik çeşitliliğine daha derin bir bağlılık ve bağlantı sağlayacaktır.

 

Sergide ayrıca güçlü bir şekilde desteklediği girişimler de yer aldı. Chris, doğal yaşam alanı restorasyonu ve toplum liderliğindeki koruma çabaları da dahil olmak üzere girişimin projelerinin inanılmaz etkisine ilk elden tanık olduktan sonra ‘Ağaçlarım’ girişimini destekledi. ‘Ağaçlarım’, Güney Afrika’ya yerli ağaç dikmek için yapılan en büyük kolektif girişimdir. Doğal ormanların kayıp oranını azaltmayı ve tehdit altındaki bölgelerde biyolojik çeşitliliği korumayı amaçlamaktadır. Nesli tükenmekte olan doğal yaşam alanlarını korumak ve vahşi yaşam popülasyonlarını eski haline getirmek için bugüne kadar uzun vadeli kiralamalar altında 500.000 yerli ağaç dikildi.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar