Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAE'Başkalarına İlham Vermeyi Umuyorum': BAE'de İkamet Eden Arktik Okyanusu'nu Kürek Çeken ilk...

‘Başkalarına İlham Vermeyi Umuyorum’: BAE’de İkamet Eden Arktik Okyanusu’nu Kürek Çeken ilk Kadın Olma Teklifleri

Bir BAE sakini, Arktik Okyanusu’na kürek çeken ilk kadın olmaya çalışıyor. Orlagh Dempsey, Temmuz ayı sonlarında Norveç’in Tromsø kentinden yola çıkacak olan BAE’DEN üç üyeli bir ekibin parçası olacak. Üç dünya rekoru kırmak amacıyla, motoru, motoru veya yelkeni olmayan, tamamen yardımsız ve desteklenmeyen 8 metrelik bir tekneyle 1.500km’nin üzerinde seyahat edecekler. Dünya rekorları kırmanın yanı sıra, Toby Gregory ve Andrew Savill’i de içeren maceracılar ekibi, gezegenin uzak ve kırılgan bir bölgesinde bilimsel anlayışı ilerletmek ve cinsiyet eşitliğini savunmak için teknede özel ekipman kullanacak. ”Bir şeyi yapan ilk kişi olmanın en iyi yanı, asla sonuncusu olmayacağınızdır,” dedi Orlagh, Khaleej Times ile konuşarak. “Kuzey Kutbu sularında kürek çeken ilk kadın olarak, başkalarına engelleri aşmaları ve hayallerinin peşinden gitmeleri için ilham vermeyi umuyorum.”

 

Orlagh Dempsey’in
Bu, İrlandalı seçkin dayanıklılık sporcusunun dünya rekoru kırmaya çalıştığı ilk kez değil. 2021’de, 60 günde Pasifik Okyanusu’nda kürek çeken en hızlı tüm kadınlar takımı olma Guinness Dünya Rekorunu kıran bir kadın üçlüsünün parçasıydı. Sıra, daha önce Cop28 hareketi için Sırayı organize eden Toby’nin beyin çocuğudur. Genç nesil üzerinde bir etki yaratmak istediğini söyledi. “Yarattığı etki ve aldığımız geri bildirim için yapıyorum” dedi. “İlk başladığımda 20 öğrenciyle bir konuşma yaptım. Şimdi haftada beş okulla konuşuyoruz. Bunun etkisi muazzam.”

 

Toby Gregory’nin

Hazırlık

Orlagh, yorucu yolculuğa hazırlanmak için her gün spor salonunda iki saatten fazla zaman geçiriyor. “Ancak, bunun gibi bir sıradaki en büyük zorluk zihinsel” dedi. “Sadece kürekçilerinizle denizde çok fazla gün geçirmek oldukça göz korkutucu olabilir.” Orlagh’ın okyanusta kürek çekmesi tamamen şans eseri oldu. “2017’de Bae’ye ilk taşındığımda, Ras Al Khaimah’taki bir arkadaşımla bağlantı kurdum” dedi. “Dayanıklılık sporlarına meraklıydı ve Covıd sırasında eve taşındığında Pasifik’te diğer iki kişiyle kürek çekmeye karar verdi. İçlerinden biri okulu bıraktığında, ilgilenip ilgilenmeyeceğimi sordu ve ben de kabul ettim. Daha önce hiç kürek çekmemiştim.”

 

Andrew Savill’in
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar