Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai: Kt Çalışanı Vefat Etti; Meslektaşları 30 Yıllık 'Sadık' Hizmeti Hatırlıyor

Dubai: Kt Çalışanı Vefat Etti; Meslektaşları 30 Yıllık ‘Sadık’ Hizmeti Hatırlıyor

Bangladeşli gurbetçi Harun Miah, Khaleej Times’da her zaman “her zaman yardıma hazır mütevazı bir meslektaş” olarak hatırlanacaktı. Şirkete 30 yıl hizmet verdikten sonra 2 Haziran’da uykusunda öldü. 58 yaşındaydı.

1993 yılında Khaleej Times’a katılan Harun, kısa bir süre önce sadakati, bağlılığı ve sıkı çalışmasıyla onurlandırıldı. Vefat ettiğinde memleketi Chittagong’da yıllık izindeydi.

Ölmeden önceki gece bile aklında KT vardı. Harun’un şu anda haber medyasının ticaret departmanında çalışan oğullarından 27 yaşındaki Tacul İslam, ”Annem o gece Khaleej Times’ta anılarını ve deneyimlerini paylaştığını söyledi” dedi.

Harun, şoför rolünü üstlenmeden önce başlangıçta şirketin temizlik ekibinin bir parçasıydı. Sonunda terfi etti ve üretim departmanının makine servis bölümüne taşındı.

Ölümü, 20 Haziran’da geri dönmesini bekleyen meslektaşları için bir şok oldu.

‘Bir aile üyesi gibi hissetti’

Khaleej Times’ın yapım şefi Murad Chilwan, Harun’u “her zaman herkese yardım etmeye istekli” takım arkadaşı olarak hatırladı.

Otuz yıldır onunla birlikte çalışan Chilwan, ”Terfi edildikten sonra bile, bir kıtlık olduğunda şoför olarak fazladan saatler çalışmaya gönüllü olacaktı” dedi. “Her zaman herhangi bir görevi üstlenmeye ve yüzde 100 çaba göstermeye hazırdı.”

Harun’la da vakit geçiren bir yapım yöneticisi olan Sajid, arkadaşının ölümüne inanamadı.

“Sağlıklı ve formda bir adamdı. Yıllık iznine çıkmadan hemen önce benimle yaklaşık yarım saat oturdu, evindeki ailesi hakkında konuştu ve dualarımda onu hatırlamamı istedi ”dedi.

“Tüm meslektaşlarına gerçekten değer verdi ve sık sık kendi hazırladığı yiyecekleri paylaştı. Ailesiyle hiç tanışmamış olmama rağmen, benim için bir aile üyesi gibi hissetti, ”diye ekledi Sajid.

KT ile gurur duyuyorum

“Babam her zaman geleneksel baskıdan dijital çağa geçiş hakkında konuştu. bu değişikliklerle ilgili hikayeleri ailemizle paylaştı, ”dedi kt’de çalışırken babasının mirasını sürdürmeye yemin eden islam.

Babasının vefat haberini duyduktan sonra ailesiyle birlikte olmak için Dubai’den Chittagong’a gitti.

İslam, kt’nin desteği için her zaman minnettar olacaklarını söyledi. Harun, işiyle bir yuva kurmayı, onları okula göndermeyi ve kızının mutlu bir şekilde evlendiğini görmeyi başardığını da sözlerine ekledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar