Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaEkonomiAbu Dabi, iş yapma kolaylığını artırmak için 'Birleşik Ekonomik Lisansı' Başlattı

Abu Dabi, iş yapma kolaylığını artırmak için ‘Birleşik Ekonomik Lisansı’ Başlattı

Abu Dabi Ekonomik Kalkınma Bakanlığı (ADDED), Abu Dabi Serbest Bölgeler Konseyi ile işbirliği içinde, Abu Dabi’de Khalifa Ekonomik Bölgeleri Abu Dabi (KEZAD Grubu), Abu Dabi Havaalanları Serbest Bölgesi (ADAFZ), Masdar Şehri Serbest Bölgesi ve Yaratıcı Medya Otoritesi (CMA) öncülüğünde Birleşik Ekonomik Lisansı başlattı) emirliğin yatırımcılar ve girişimciler için iş dostu bir destinasyon olarak rekabet gücünü güçlendirmek.

Yeni girişim, iş kurulumunu kolaylaştırmak ve yönetişimi ve şeffaflığı güçlendirmek amacıyla Emirlik ve serbest bölgeleri genelinde ekonomik lisansların kaydedilmesine yönelik prosedürleri birleştiriyor. Bu, tüm lisanslar için standartlaştırılmış bir referans numarası sunacak ve şirket verilerinin yeni entegre edilmiş bir Abu Dabi sicilinde güncel kalmasını sağlayacak, veri yönetimini basitleştirecek ve serbest bölgeler ile anakara yetkilileri arasındaki işbirliğini teşvik edecektir.

Yatırımcılar, Abu Dabi’nin iş ekosistemini sürekli iyileştirme ve Abu Dabi’nin küresel bir iş merkezi olarak konumunu sağlamlaştırma taahhüdünü yansıtan kesintisiz ve daha hızlı bir dijital kurulum sürecinden yararlanacaklar. Sorunsuz bir geçiş sağlamak için, ekonomik lisans kaydından sorumlu kuruluşlardan temsilciler bir görev gücü oluşturdular.

ADDED ve Abu Dabi Serbest Bölgeler Konseyi Başkanı Ahmed Jasim Al Zaabi, “Serbest bölgeler, hedeflenen kilit sektörlerde ekonomik çeşitliliğimizde ve doğrudan yabancı yatırımların (FDIS) çekilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Emirlik’teki ekonomik kuruluşların lisans sürecini birleştirmek, Abu Dabi’nin küresel standartlarla uyumlu bir iş ekosistemini geliştirme taahhüdünün altını çizen, yatırımcılara, girişimcilere ve olağanüstü yeteneklere Emirlik’in sunduğu kapsamlı ve gelecek vaat eden fırsatlardan yararlanmaları için güç veren önemli bir adımdır. dinamik ve gelişen ekonomi. Bu, yasal ve düzenleyici çerçevelerin gözden geçirilmesi ve geliştirilmesi ve dijital dönüşümdeki çabaların hızlandırılmasıyla sağlanır.”

“Gerekli çerçeveyi oluşturmak ve tüm kayıt faaliyetlerini birleştiren verimli bir sistemi etkinleştirmek için stratejik ortaklarımız ve diğer tüm paydaşlarımızla birlikte çalışıyoruz. Küresel rekabet gücünü artırırken ve stratejik hedeflerimize ulaşırken, yatırımcıların ihtiyaçlarını karşılamak ve Abu Dabi’nin iş kurma ve yapma kolaylığı için en iyi koşullara sahip olmasını sağlamak için bu ortaklığı geliştirmeye devam edeceğiz “dedi.

AD Ports Group Genel Müdürü ve Grup CEO’su Yüzbaşı Mohamed Juma Al Shamisi, “AD Ports Group ve yan kuruluşu KEZAD Group, Abu Dabi Serbest Bölgeler Konseyi’nin Abu Dabi’deki ekonomik kuruluşların lisans sürecini birleştirme girişimini memnuniyetle karşılıyor. Bu işbirliği, küresel standartlarla uyumlu, akıcı ve verimli bir iş ortamı yaratma taahhüdümüzü örneklemektedir. Yasal ve düzenleyici çerçevelerimizi geliştirerek ve dijital dönüşüm çabalarımızı hızlandırarak, yatırımcıları, girişimcileri ve olağanüstü yetenekleri, gelişen ekonomimizdeki kapsamlı fırsatlardan tam olarak yararlanmaları için güçlendiriyoruz.

“Bu birleşik sistem, daha kolay iş kurulmasını kolaylaştıracak ve Abu Dabi’nin küresel rekabet gücünü önemli ölçüde artıracak. Ortak stratejik hedeflerimize ulaşmak ve Abu Dabi’nin iş ve yatırım için önde gelen bir destinasyon olmaya devam etmesini sağlamak için ADDED, ADAFRUİT, Masdar City Serbest Bölgesi ve Creative Media Authority ile ortaklığımızı sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz “dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar