Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai Uçuşları: Bazı Gezginler Neden Robot Check-İn Asistanlarını Kullanmıyor

Dubai Uçuşları: Bazı Gezginler Neden Robot Check-İn Asistanlarını Kullanmıyor

Bir endüstri uzmanına göre, birçok gezgin, süreci kolaylaştırsalar bile robot check-in asistanlarını kullanma konusunda ihtiyatlı davranıyor. Emirates Group Teknoloji Gelecekleri ve İnovasyon’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Keenan Hamza, bunun dünyanın ilk robotik check-in sistemi Sara’nın denemeleri sırasında keşfedildiğini söyledi. Şirketin yıllık inovasyon festivali Forsatek’in aralarında bir medya etkileşiminde konuşan ”Sara’yı iş sınıfı terminaline koyduğumuzda, insanların bundan kaçındığını öğrendik” dedi. “Bu bir robot. Ona nasıl yaklaşacaklarını bilmiyorlar, ona koşan çocuklar dışında. Bu bizim için çok önemli bir bilgi.” Grup, müşterilerinin davranışları hakkında bilgi toplamak için ilk olarak Forsatek 2023’te tanıtılan robotik sistemi kullanıyor. ”Onu çok fazla bilgi toplamak ve onunla ne kadar zaman geçirdiklerini görmek için kullanıyoruz” dedi. “Son birkaç ayı, nasıl kullanıldığına dair uzun bir duruşmada geçirdik. Bu yılın sonuna kadar, robotik alanında, havaalanında bir Sara’dan birçok kişiye geçmemizi sağlayacak bazı heyecan verici ortaklıklar ilan edeceğiz.” Bu zorluklara rağmen Emirates, müşterilerine yüksek teknolojili fütüristik bir uçuş deneyimi sağlamak için operasyonları boyunca robotik teknolojiye yatırım yapmaya devam ediyor.

Girişimlerin önemi

Başlangıç ekosistemi, grup için son derece önemli bir ekosistemdir. Forsatek’te sergilenen yeniliklerden bazıları ya Emirates tarafından kullanılıyor ya da şirketin çeşitli yerlerinde deneme aşamasında. Havacılık ve seyahat odaklı kuluçka makineleri Intelak 2016 yılında kurulurken, iddialı Havacılık X Laboratuvarı 2017 yılında başlatıldı. Bugüne kadar aralarında 160 mezun girişimi var. Emirates, bu girişimlerin birçoğunda ya sözleşme imzaladı ya da bir hisse satın aldı.

 

Keenan Hamza’nın
“Örneğin, Dubz ev check-in sistemi programımızdan geçti” dedi. “Şimdi onlar Emirates’in kritik bir parçası ve diğer şehirlere de büyüdüler. Duty free’den ön sipariş vermenizi sağlayan Emirates Red, aynı zamanda girişimimiz olarak gelen bir fikirdi. Bu programla tam olarak bunu başarmak istedik.”

Heyecan verici girişimler

Keenan, bu yılki yenilikler grubundan da heyecan duyduğunu söyledi. ”Havaalanı duyurularını, gezginlerin diğer duyurularla örtüşmeden onları duyabilecekleri belirli yerlere hedeflememize olanak tanıyan bir ses mühendisliği programı var” dedi. “Bunu hayata geçiren ilk havalimanı olmayı umuyoruz. Bu gerçekten heyecan verici çünkü müşterilerimiz için kişiselleştirilmiş bir alan yaratıyor. Bu, yolcuları endişelendiren gürültüyü ve sesleri giderecek ve onlar için sürtünmeyi azaltacaktır.”

 

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar