Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDöviz DeğişimiAsya Akranları Kazanmasına Rağmen Hindistan Rupisi Düşüyor

Asya Akranları Kazanmasına Rağmen Hindistan Rupisi Düşüyor

Hindistan rupisi, Asya para birimlerindeki geniş kazanımlara rağmen Perşembe günü zayıfladı ve bu, Federal Rezerv’in bu yılın ilerleyen saatlerinde politika faizlerini düşürme olasılığının artmasıyla daha da yükseldi.

Rupi, yerel saatle 22.7329 itibariyle BAE dirhemine karşı 8.05’te, önceki seansta 22.7166’teki kapanışından düşmüştü.

Para birimi, Salı günü yapılan ulusal seçimlerde Başbakan Narendra Modi liderliğindeki koalisyonun beklenenden daha zayıf bir gösterisinin ardından baskı altına alınırken, Hindistan Merkez Bankası’nın müdahalesinin ardından bir sonraki oturumda kısmen toparlandı.

Tüccarlar, merkez bankasının rupideki keskin düşüşlere karşı hareket etmeye devam etmesini bekliyor, ancak özkaynaklarla ilgili sürekli çıkışlar para birimi üzerindeki baskıyı sürdürebilir.

Yabancı yatırımcılar, son iki işlem seansında net olarak 2 milyar doların üzerinde Hint hisse senedi sattı. Kıyaslama Hint hisse senedi endeksleri, BSE Sensex, yeni sekme açıyor ve Nifty 50, yeni sekme açıyor, erken işlemlerde her biri yaklaşık yüzde 0,7 arttı.

“RBI sıkıca eyerde… Finrex Hazine Danışmanları hazine başkanı Anıl Bhansali, “şimdilik menzil genel olarak 83 ile 83.50 arasında görünüyor ” dedi.

Öte yandan, dolar-rupi vadeli primleri, Fed’in bu yıl faiz oranlarını iki kez düşüreceği yönündeki umutları artıran ekonomik verilerin ardından ABD tahvil getirilerinin düşmesinin ardından 1 yıllık zımni getirinin yüzde 2 baz puan artarak (bps) yüzde 1,66 artmasıyla yükseldi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar