Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporSwiatek, Üst Üste Üçüncü Fransa Açık Finaline Ulaşmak için Gauff'u Alt Etti

Swiatek, Üst Üste Üçüncü Fransa Açık Finaline Ulaşmak için Gauff’u Alt Etti

Savunan şampiyon Iga Swiatek, Clay’deki en uzun galibiyet serisini eşleştirmek için Perşembe günü yarı finalde ağlayan Amerikan üçüncü tohumu Coco Gauff 6-2 6-4’ü parçalayarak art arda üçüncü Fransa Açık şampiyonluğuna doğru büyük bir adım attı.

Dört kez Grand Slam şampiyonu olan Swiatek, 12 karşılaşmada 11. galibiyetini alarak Gauff üzerindeki hakimiyetini de genişletti ve 12. sıradaki Jasmine Paolini veya 17 yaşındaki Mirra Andreeva ile Cumartesi günkü hesaplaşmaya gidecek.

“Çok yoğundu. İkinci sette haklıydık çünkü birbirimizi kırıyorduk. Taktiklerimle tutarlıydım ve bunun için gittim, “dedi Swiatek.

Yenilgi, 2022 finalinde ve geçen yılın çeyrek finallerinde Swiatek tarafından yenilen Gauff için büyük bir darbe oldu, ancak Pazartesi günü dünya sıralamasında iki numaraya yükseleceğini bilerek Paris’ten ayrılıyor.

20 yaşındaki ABD Açık şampiyonu Swiatek, “Bence çok ilerliyor” dedi.

“Sonuçlarına göre görebilirsiniz. Geçen yılki ABD Açık, onun sert olduğunu gösterdi. Bu yaşta, sadece büyüyeceği çok açık. Etrafındaki her şeyi iyi idare ettiğini görmek güzel, çünkü kolay değil.

“Eminim en üst düzeyde çok daha yoğun maçlarımız olacak. Coco, oradaki en tutarlı oyunculardan biri.”

Swiatek, ultra agresif Gauff’un forehand hatasından sonra yarışmanın açılış maçında kırarak first blood’u çekti ve üst sıradaki Direk, tutuşunu sıkmadan önce sonraki iki servis maçında kırılma noktalarıyla savaştı.

Bir hatanın ardından ilk seti düşüren Gauff, çekişmeli bir hat çağrısı üzerine hakemle tartıştıktan sonra ikincisinde 2-1 öne geçerken gözyaşlarını sildi, ancak Amerikalı rakibini ilk kez kırmak için iyileşti.

Ancak Swiatek, Roland Garros’ta üst üste 20. galibiyetin en sevdiği avlanma sahasında 23 yaşındaki oyuncu için görünürde görünmesiyle, güçlü bir galibiyetle 4-3 öne geçmek için tutunmadan ve kırılmadan hemen önce geri döndü.

Güneşli bir Mahkemede alkışları dinlendiren Philippe-Chatrier, Madrid ve Roma şampiyonu Swiatek serviste galibiyet elde etti ve 2022’de Stuttgart ile Varşova arasındaki sporun en yavaş yüzeyinde 18 maçlık galibiyet serisini eşitledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar