Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDubai Haber AğıTristar Group 12. Yıllık Sürdürülebilirlik Raporunu Yayınladı

Tristar Group 12. Yıllık Sürdürülebilirlik Raporunu Yayınladı

Dubai merkezli Tristar Group, dünya çapındaki faaliyetlerini ve faaliyetlerini kapsayan, art arda 12. yıl için yıllık sürdürülebilirlik raporunu yayınladı. Grup CEO’su Eugene Mayne, şirketin Jebel Ali’deki merkez ofisinde iki etkinliğe denk gelen Tristar 2023 Sürdürülebilirlik Raporunu başlattı: Dünya Çevre Günü’nün kutlanması ve iklim değişikliğinin arkasındaki temel bilimi öğreten bir atölye olan Climate Fresk’in uygulanması.

Rapor, Tristar’ın BAE’nin 2050 yılına kadar Net Sıfıra ulaşma vizyonuyla uyumunu ayrıntılarıyla anlatıyor ve BAE’nin İklim Değişikliği ve Çevre Bakanlığı’nın (MOCCAE) öncülüğünü yaptığı BAE’DEN Sorumlu İklim Şirketlerinin Taahhüdünü yerine getirmeye yönelik tüm eylemlerini ve Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UNGC) tarafından başlatılan Daha Hızlı İlerleme girişimini sıralıyor).

Uluslararası enerji lojistiği Grubu’nun 12. ardışık raporu, UNGC, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (BM SKH’LER), Küresel Lojistik Emisyon Konseyi (GLEC) ve sürdürülebilirlik raporlaması için Küresel Raporlama Girişimi (GRI) standartları gibi küresel çerçevelere bağlı kalmaya devam ediyor.

2023’te Temiz Enerji bölümünün kurulmasının, Tristar’ın operasyonlarını karbondan arındırmak ve pazara sürdürülebilir çözümler getirmek ve düşük karbonlu dönüşüm ve net sıfır hedeflerine ulaşılmasına yardımcı olmak için benzer düşünen ortaklarla çalışmak için yeni bir girişim olduğunu da sözlerine ekledi.

Farklı temiz enerji seçeneklerini keşfetmeye açık olan Tristar, operasyonları boyunca solar PV, biyoyakıtlar, çift yakıtlı teknolojiler, elektrifikasyon ve yeşil hidrojen hareketliliğinin fizibilitesini inceliyor.

Raporda ayrıca, Tristar’ın ESG Komitesi üyelerinin enerji verimliliği, düşük karbonlu yakıtlar ve güneş enerjisi üretimi konusundaki çabalarını ve deneyimlerini çeşitli panel tartışmalarında paylaştığı Dünya Yeşil Ekonomi Örgütü (WGEO) ile bağlantılı olarak şirketin cop28’e katılımı da vurgulanıyor.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar