Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAsyaHindistan'ın Modi Yeniden Seçimi: Bangladeşli Şeyh Hasina, Nepal Başbakanı Yemin Törenine Katılacak

Hindistan’ın Modi Yeniden Seçimi: Bangladeşli Şeyh Hasina, Nepal Başbakanı Yemin Törenine Katılacak

Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina ve Nepal Başbakanı Pushpa Kamal Dahal, Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin yemin törenine katılacaklarını doğruladı.

Hem Hasina hem de Nepalli mevkidaşı Dahal, daha önce 18. Lok Sabha seçimlerinde nda’nın performansı için Başbakan Narendra Modi’ye selamlarını iletmişlerdi.

Başbakan Modi, Prachanda olarak da bilinen Dahal ile telefonda konuşmuştu. Bugün bir yetkili, “Çarşamba günkü telefon görüşmesi sırasında Başbakan Modi tarafından Nepal Başbakanına bir davet uzatıldı” dedi.

“Çarşamba akşamı iki lider arasındaki telefon görüşmesi sırasında, yemin törenine katılım için Nepal Başbakanına davet uzatıldı. Nepal Başbakanı da katılımı doğruladı. Resmi duyuru yakında yapılacak, “dedi kıdemli yetkili ANİ’YE.

Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina’nın konuşma yazarı M Nazrul İslam, Ani’ye şunları söyledi: “Başbakan Hasina, kendisinden bir davet aldıktan sonra Başbakan Narendra Modi’nin yemin törenine katılmak üzere yarın Dakka’dan Delhi’ye gidiyor.”

Şeyh Hasina, öğleden sonra yapılması planlanan özel bir uçuşla Dakka’dan ayrılacak ve 9 Haziran öğleden sonraya kadar burada ulusal başkentte kalacak.

Törenin aralarında ikili görüşme olasılığına ilişkin sorulan İslam, “Böyle bir toplantı henüz teyit edilmemiş olsa da, liderlere eşlik eden heyetler çok küçük olacak.”

Şeyh Hasina kısa süre önce Bangladeş’teki ulusal seçimlerde zafer kazandı ve ardından Bangladeş ile Hindistan arasındaki güçlü ilişkiyi vurguladı ve “Hindistan bizim denenmiş ve sadık komşumuz ve Hindistan ile Bangladeş arasında iyi bir ilişkimiz var.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar