Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş DünyasıEmlakDubai Realty Mayıs ayında Tüm Zamanların Zirvesine Ulaştı

Dubai Realty Mayıs ayında Tüm Zamanların Zirvesine Ulaştı

Perşembe günü yapılan verilere göre, Dubai’nin emlak sektörü geçen ay şimdiye kadarki en yüksek işlem hacmini ve değerini kaydetti.

Property Finder’ın Mayıs ayındaki piyasa performansına göre, Mayıs 2023’e göre yüzde 53 artışla toplam 17.713 işlem kaydedildi. Bu işlemlerin değeri yüzde 38 artarak 46,5 milyar Dh’ye ulaştı.

Veriler, pazarın hacminde Mart 2024’te elde edilen bir önceki zirveyi yüzde 10 aşarak ve Aralık 2023’te elde edilen en yüksek değeri yüzde 30 aşarak büyük bir artış gördüğünü gösterdi.

Kira piyasasında kiracıların yüzde 78’i daire ararken, geri kalan yüzde 22’si villa / şehir evlerini düşünüyordu. Daire arayan kiracıların yüzde elli sekizi mobilyalı mülkleri tercih ederken, yüzde 40’ı mobilyasız seçeneklere yöneldi. Villa / şehir evi arayan kiracılar farklı seçenekler gösterdi, yaklaşık yüzde 57’si mobilyasız birimler arıyor ve yüzde 42’si mobilyalı mülkler arıyor. Daire ararken, ankete katılanların yüzde 35’i tek yatak odalı daireler ararken, ankete katılanların yüzde 33’ü iki yatak odalı daireleri ve yüzde 19’u stüdyoları tercih ettiğini belirtti. Villaları / şehir evlerini seçmek isteyenler, yüzde 43’ü üç yatak odalı birimler ve yüzde 38’i dört yatak odalı veya daha büyük seçenekler ararken oldukça eşit bir dağılım belirtileri gösterdi.

Daire kiralamak için aranan en önemli alanlar arasında Dubai Yat Limanı, Jumeirah Village Circle, Dubai Şehir Merkezi, Business Bay ve Jumeirah Gölü Kuleleri yer alıyordu. Jumeirah, Dubai Hills Estate, Damac Hills 2, Umm Suqeim ve Al Barsha, villa / şehir evi kiralamak isteyenler arasında popülerdi.

Mülkiyete ilgi duyan mülk arayanlar arasında yüzde 59’u daire ararken, yüzde 41’i villa / şehir evi arıyordu. Yatırımcıların yüzde otuz ikisi tek yatak odalı daireler arıyordu, yüzde 36’sı iki yatak odalı daireler ve yüzde 14’ü stüdyolar için bir eğilim gösteriyordu. Villa / şehir evi arayanlar arasında yüzde 40’ı üç yatak odalı daireler, yüzde 46’sı dört yatak odalı veya daha büyük seçenekler arıyordu.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar