Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Bilezikleri Ülke Çapında Satılan Emirlik Sağır Girişimciyle Tanışın

BAE: Bilezikleri Ülke Çapında Satılan Emirlik Sağır Girişimciyle Tanışın

Hessa Al Mandoos, parlak, el yapımı bilezikler üreterek ve satarak pozitifliği yayma misyonundadır. İşitme engelli 37 yaşındaki Emirlik, kararlı insanlar için tasarlanmış bir atölyeye katıldıktan sonra mücevher tasarımına olan tutkusunu buldu. Atölye, girişimcinin şu anda benzin istasyonlarında ve kuyumcularda satılan kendi işini (“Yasemin Bilezikleri”) kurmasına yol açtı. Hessa, “Tasarımlarım, projemin adı bu şekilde seçilen yasemin çiçeğinin şekli ile ayırt ediliyor” dedi. “Bilezikler için yasemin gülünü tasarlamak için inci boncuklar kullanıyorum. Uygulama ile birçoğunu birkaç dakika içinde yaratabiliyorum. Bir haftada 60 bilezik yapabilirim.” Hessa’nın başarısı topluluğu için daha da ilham verici. Khaleej Times’a verdiği demeçte, “Pek çok kararlı insanın engelliliğin öne çıkması ve gerçekliklerine meydan okuması engellenmedi” dedi.

Mashagel Projesi

Çalıştay, 2020 yılında Toplum Kalkınma Bakanlığı tarafından başlatılan Mashagel projesinin bir parçasıydı. Kararlılıkla insanların rehabilitasyonu ve istihdamına odaklanan proje, kararlılıkla işgücü piyasasına giren kişilere mesleki eğitim vermeyi ve onları profesyonel ve psikolojik olarak hazırlamayı amaçlıyor. Hessa, “Atölyeler sırasında çizim ve tasarım yeteneğimi geliştirmek için özel ilgi ve eğitim aldım, bu da projemi başlatmayı düşünmemi sağladı” dedi.

 

Hessa, hayallerinin peşinden gitmekten asla vazgeçmediğini söyledi. “Özürlülüğüm hiçbir zaman irademe ve mükemmel olmaya olan bağlılığıma engel olmadı. Öğrenme ve sürekli eğitim sayesinde mesleğime hakim oldum ve başarılı projeme doğru ilerledim.”

Ülke çapında bilezik satışı Hessa’nın yaratıcılığı ve bağlılığı ülke çapında kabul görmüştür. Expo Sharjah’daki son “Emirates Jewels” sergisi de dahil olmak üzere çok sayıda sergiye katılmaya davet edildi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar